0 פריטים

סל הקניות שלך ריק


זה קצת עצוב לראות סל קניות ריק שנתחיל למלא אותו??? ;)

SHOP NOW > >

7 טיפים להכנת הילדים לקראת הטיול

החלטתם לנסוע לטיול משפחתי - איזה כיף לכם! אחד המרכיבים לטיול מוצלח הוא הכנת הילדים לקראת הטיול - גם אם מדובר בילדים קטנים וגם אם אלו כבר בני נוער מיומנים בטיולים. רגע לפני שאתם עולים על המטוס, קבלו 7 טיפים להכנה מוקדמת לקראת הטיול:

1. כחודש לפני הטיול – הכינו לוח ספירה לאחור: פוסטר, רישום על לוח מחיק או כל טריק אחר שבו ספירה לאחור של הימים לקראת הטיול. בכל יום מחקו את היום שעבר וראו עוד כמה ימים נשארו עד שיוצאים לדרך. זאת דרך נהדרת להעלות את מפלס ההתרגשות. אתם יכולים להכין פוסטר כזה עם הילדים, או להדפיס את הקובץ שהכנו לכם.

 

2.  כשבוע לפני מועד הטיול – שבו כל בני המשפחה יחד ועשו שיחת הכנה חגיגית לקראת הטיול: לאן נוסעים? מה מחכה לנו בשדה התעופה? איפה נישן? מה נעשה בטיול עצמו? האם נעשה טיולים רגליים? האם נהיה בפארק שעשועים? באיזו שפה מדברים במקום אליו אנחנו נוסעים? יהיה לנו מה לאכול? האם נקבל דמי כיס לטיול? וכך הלאה.

שתפו ודברו על תכנית הנסיעה ועל כל מה שמחכה לכם. זה הזמן לתאם ציפיות. שתפו את הילדים בציפיות שלכם לגבי ההתנהגות שלהם, לגבי כללי בטיחות ועל הדברים שחשובים לכם. עודדו אותם לספר לכם מה נשמע להם מדליק ומה ישמח אותם בטיול. דברו הן על החוויות הנעימות הצפויות לכם והן על הקשיים. אם אתם יודעים שנושא הקניות במהלך הטיול עלול לעורר מחלוקות, הגיעו להסכמה משותפת מראש על דרך ההתנהלות וסכמו את התקציב האישי של כל ילד. אם אתם יודעים שנסיעות במכונית הן מתכון לריבים במושב האחורי, דברו על כך מראש ועל כמה חשוב לתת לנהג להתרכז בארץ חדשה ובכבישים לא מוכרים. הרעיון הוא פשוט : לשתף, לשתף, לשתף!

 

3. הכינו רשימת אריזה. אל תחכו לרגע האחרון. בדקו אם חסר משהו שצריך לקנות או להשיג, לגדולים או לקטנים. שתפו את הילדים בהכנות לאריזה והצטיידו בכל הדרוש. גם כאן, הכנו לכם רשימה שתסייע לכם לא לשכוח שום דבר.

 

4. חלקו ביניכם את מלאכת האריזה. גם הילדים הקטנים יותר יכולים לקחת חלק ולארגן תיק משלהם. בני הנוער יכולים להכין אוספי מוסיקה לדרך, לבדוק את מזג האוויר ביעד ולבחור בגדים בהתאם. סכמו יחד ומראש כמה מזוודות תיקחו? האם לכל אחד תהיה מזוודה משלו או מזוודה גדולה משותפת? והשתתפו כולכם במלאכת האריזה וההתארגנות.

 

5. הכינו פעילויות לדרך. במהלך הטיול תהיו זמן רב ביחד. חלק מהזמן באטרקציות שונות וחלק מהזמן- בדרכים, במקום הלינה או סתם בהמתנה. זה יהיה נהדר אם תכינו מראש הפעלות ורעיונות לזמן המשפחתי. למשל: הילדים הגדולים יותר יכולים להכין אוסף בדיחות וחידות.  תנו לילדים לבחור ולארגן את המשחקים החביבים עליהם.

 

6. לקראת הנסיעה כדאי ללמוד כמה מילים בשפת המקום. איך סופרים עד 10, איך אומרים תודה ובבקשה, כמה זה עולה? או איפה השירותים?. למדו יחד עם הילדים ובזמן הטיול אתגרו אותם להשתמש במילים החדשות!

 

7. יום או יומיים לקרראת הנסיעה אפשר להיכנס לאווירת הטיול בצפייה בסרטים שצולמו ביעד הטיול שלכם… כך למשל כדאי לצפות בסרט “צלילי המוסיקה” לפי הטיול לאוסטריה או בסרט “רטטוי” לפני ביקור בפריז.

 

ועכשיו – כשההתרגשות הולכת וגוברת – אתם מוכנים לצאת לדרך! שיהיה טיול מהנה, מגבש וסוחף!