0 פריטים

סל הקניות שלך ריק


זה קצת עצוב לראות סל קניות ריק שנתחיל למלא אותו??? ;)

SHOP NOW > >

טיפים לתכנון חופשה משפחתית בחופשת הפסח

חושבים על טיול משפחתי לחו”ל בחופשת פסח? כבר לא מוקדם להתחיל לתכנן! חופשת פסח יוצאת השנה (2019) באמצע אפריל, וזו הזדמנות לנסוע ליעדים אירופאים שמתחילים להתעורר בדיוק בעונת מעבר זו. מזג האוויר מתחיל להתחמם, אתרים רבים ומרכזיים נפתחים והמחירים אטרקטיביים. בנוסף, במקומות המבוקשים ביותר, כמו פארקי שעשועים, אפשר לרוב ליהנות מהמתקנים ללא צפיפות וכמעט בלי תורים!

כמו תמיד, ככל שתקדימו להזמין כרטיסי טיסה ומקומות לינה, כך הסיכוי שתמצאו את מה שדרוש לכם במחיר זול יותר, גדול יותר. אם הילדים שלכם עוד בגיל בגן, ואפשר לוותר על כמה ימי מסגרת – אם תיסעו לקראת סוף חופשת הפסח ותחזרו כמה ימים לאחר שהחופשה הסתיימה, יש סיכוי טוב שמחירי הטיסות ירדו עוד באופן משמעותי.
גם מקומות לינה כדאי כבר להזמין. במונחים אירופאים, שלושה חודשים מראש זה כבר כמעט “רגע אחרון”… אז נכון, תמיד אפשר למצוא מקומות לינה גם ברגע האחרון באמת, ובאפריל קל יותר למצוא, ובכל זאת – ככל שתקדימו לחפש ולשריין מקום לינה, כך ההיצע יהיה גדול יותר ותוכלו למצוא בדיוק את המקום שעונה על הצרכים שלכם, במיקום טוב ובמחיר טוב.

כמה טיפים חשובים לטיול פסח:

• חשוב לבדוק באופן נקודתי את שעות הפתיחה של כל האתרים שאתם מתכננים לבקר בהם ולוודא שהם פתוחים. יש אתרים שבעונה זו פועלים רק בסופי שבוע, לעיתים שעות הפעילות מצומצמות וחשוב לתכנן את המסלול לפי נתונים אלה.

• חשוב להתאים את האטרקציות למזג האוויר. כך למשל אין טעם לתכנן רחצה באגם וכדאי במקום זאת, לבחור בפארקי מים מקורים. לפני יציאה למסלולי הליכה בהרים כדאי לבדוק אם השבילים אינם חסומים. מצד שני, זו הזדמנות נהדרת ליהנות ממראות נפלאים של הרים מושלגים ולבנות איש שלג, ובהולנד זו בדיוק העונה של פריחת שדות הצבעונים!

• אל תשכחו שגם באירופה יש חגים, ובימי חג החנויות סגורות ואתרי התיירות עשויים להיות מלאים ועמוסים. בימי החג העדיפו מסלולי הליכה בטבע או בילוי רגוע בסביבת מקום הלינה והימנעו מנסיעות ארוכות ומאתרי תיירות פופולאריים במיוחד.
פסחא יוצא השנה דומה מאוד לפסח שלנו – וברוב מדינות אירופה יש חופשה בת שבועיים מבתי הספר – מה-15/4 עד ה-27/4.  בררו במקום הלינה או בלשכת התיירות אם נערכת ליד מקום הלינה שלכם תהלוכה או שיש אירועים מיוחדים שכדאי לבקר בהם!
יש גם חגים מיוחדים, כמו “יום המלך” ההולנדי, המציין את יום הולדתו של המלך, נחגג ברוב שמחה ב-27/4. כמעט כל האתרים סגורים, אך האנשים נוהרים לעיירות ולכפרים, לובשים כתום וחוגגים באופן כללי. זאת חוויה מיוחדת!