0 פריטים

סל הקניות שלך ריק


זה קצת עצוב לראות סל קניות ריק שנתחיל למלא אותו??? ;)

SHOP NOW > >

כללי נהיגה באיטליה

יש כמה מיתוסים הקשורים בנהגים האיטלקים, למשל: הם נוסעים מהר, הם קצת חסרי זהירות, הם לא מנומסים… אך האמת היא שעם מכוניות כמו פרארי, למבורגיני, מזארטי ואלפא רומיאו גם אתם, ככל הנראה, הייתם נוסעים מהר.

מניסיוננו, הנהגים האיטלקים (לכל הפחות בצפון ובמרכז איטליה; הדרום נחשב עולם אחר) אדיבים וזהירים למדי. הם אכן נוסעים מהר ובאוטוסטראדות כדאי מאוד לנסוע ממש בתוך הנתיב שלכם –  במיוחד אם הוא צר –  כי הם עוקפים במהירות רבה וזה לעיתים מעט מלחיץ. יחד עם זאת, באזורים רבים בצפון מצויים על הכבישים רוכבי אופניים רבים והנהגים סבלנים וממתינים עד שהאופניים יחלפו, או שהם עוקפים אותם בזהירות רבה.

כללי ההתנהגות על הכביש דומים לאלו שבארץ ויש כמה דברים שכדאי לדעת:

חובה לחגור חגורת בטיחות גם מלפנים וגם מאחור.

* עד גיל 4 ילד חייב בכיסא בטיחות.

* מגיל 4 ועד גיל 12 אסור לילד לשבת במושב הקדמי.

* כמו בארץ, וסט זוהר הוא פריט חובה. חברות ההשכרה דואגות לאספקת וסט ברכב.

* היין האיטלקי מצוין, אבל לא כדאי לנהוג אחרי ששתיתם. מספיק חצי אחוז בלבד של אלכוהול בדם כדי שאסור יהיה לנהוג. העונשים חמורים מאוד.

* אם כבר אנו עוסקים בעונשים: הקנסות מגיעים עד לארץ. אם קיבלתם קנס על נהיגה או על חנייה, כדאי לשלם מייד.

* חובה להדליק אורות שעה לאחר השקיעה. אך במנהרות, באוטוסטראדות ובכבישים בינעירוניים חובה להשאיר פנסים דלוקים גם במשך היום.

 

מהירות נסיעה מותרת

מהירות מותרת ב: אוטוסטראדה / כביש דו נתיבי / כביש פתוח / אזור בנוי

יום רגיל: 130 קמ”ש / 110 קמ”ש / 90 קמ”ש / 50 קמ”ש

כשיורד גשם: 110 קמ”ש / 90 קמ”ש / 80 קמ”ש / 50 קמ”ש

*הערות מיוחדות:

קרוואנים שמשקלם בין 3.5 טונות ל- 12 טונות מוגבלים ל-80 קמ”ש בכבישים דו נתיביים או בכביש פתוח, ובאוטוסטראדה –  עד מהירות 100 קמ”ש. מעל 12 טונות – 70 קמ”ש בכבישים דו נתיביים ו- 80 קמ”ש באוטוסטראדה.

יש אוטוסטראדות שבהן מותר לנסוע עד 150 קמ”ש, על פי השילוט במקום.

כבישי אגרה

נסיעה באוטוסטראדות באיטליה חייבת בתשלום. בכניסה לכביש יש קופות שבהן מקבלים כרטיס כאשר יוצאים (ולפעמים גם באמצע האוטוסטראדה). אפשר לשלם במזומן או בכרטיס אוטוסטראדה מיוחד (Viacard). לתיירים כמונו מומלץ לדבוק בתשלום במזומן. בכל תחנת תשלום הנתיבים מסומנים לפי אופן התשלום. שימו לב כשאתם נכנסים לנתיב שמסומן עליו ציור של מטבעות: ניתן לשלם בו במזומן (בדרך כלל זה יהיה הנתיב הימני ביותר, אם כי לא תמיד!).