0 פריטים

סל הקניות שלך ריק


זה קצת עצוב לראות סל קניות ריק שנתחיל למלא אותו??? ;)

SHOP NOW > >

האם נוכל לטייל בקיץ הזה?

כמה שאנחנו מתגעגעים לטיולים המשפחתיים בחו"ל! ועדיין, רבים מאיתנו עדיין מתלבטים אם אפשר ואם כדאי לנסוע כבר הקיץ הזה. בכתבה זו ננסה לעשות מעט סדר בכל הנוגע ליעדי המשפחה המטיילת.

הקורונה עוד לא לגמרי נעלמה, ובכל זאת - השמים מתחילים להיפתח

נכון, בתקופת הקורונה טיילנו יותר בארץ וראינו שעדיין אפשר להגיע למקומות נהדרים, לטייל ולהנות.
ובכל זאת – החוויה של טיול משפחתי לחו"ל היא חוויה אחרת לגמרי.
הניתוק הזמני מהשגרה ומהארץ המוכרת, הגילוי של מקומות חדשים, הגיבוש המשפחתי, ומשך הטיול: כל אלה מייצרים חוויה משמעותית ומרגשת יותר כשהטיול הוא למחוזות רחוקים.

אם אתם כאן – באתר שעוסק כולו בטיולים משפחתיים בחו"ל – כנראה שאני לא צריכה לשכנע אתכם… 🙂

ועדיין, רבים מאיתנו עדיין מתלבטים לגבי טיול משפחתי מעבר לים.

הבשורה הטובה – מרבית מדינות אירופה פתחו בפנינו הישראלים את שעריהן. אלא שלא תמיד כל הכללים ברורים, וגם אם השערים פתוחים בפני מחוסנים ומחלימים – בכל מה שקשור לילדים נותרו סימני שאלה רבים. אז הנה הכללים שמצאנו.

עוד יש לציין שבשלב זה ישראל מחייבת את כל מי שנכנס לארץ לעשות בדיקת קורונה 72 שעות לפני ההגעה, וכן בשדה התעופה בהגעה לארץ. כמו כן יש למלא טופס חזרה לארץ ב- 24 שעות עד לכניסה לארץ. כל מי שאינו מחוסן מחויב בבידוד בשובו לארץ.

 

אם יש לכם עוד עדכון, שאלה או מחשבה – מוזמנים להגיב!

1. אוסטריה

חדשות טובות. מרבית אתרי התיירות באוסטריה נפתחו מחדש לפעילות! וישראלים יכולים להיכנס לאוסטריה, ללא צורך בבידוד:) מי שמחוסן/מחלים פטור מבדיקת קורונה לפני הכניסה למדינה וכך גם ילדים עד גיל 10 שמתלווים אליהם. ילדים מעגל גיל 10 נדרשים לבדיקה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה לאוסטריה. כמו כן יש למלא עבור כל הנכנסים טופס כניסה לאוסטריה תוך 72 שעות לפני הכניסה לאוסטריה.

*כדי להיכנס למסעדות ולאטרקציות תדרשו להציג תו ירוק. יתכן והמשמעות היא שעבור ילדים (מגיל 10 עד 16 שאינם מחוסנים) תאלצו לעשות בדיקת קורונה כל יומיים… יש באוסטריה אפשרויות רבות לבצע בדיקה, כולל גם בדיקות ללא תשלום בתחנות בדיקה עירוניות. מאחר שההנחיות עוד חדשות לגמרי, יקח קצת זמן עד שהדברים יתבררו.

 

2. גרמניה – היער השחור

גם כאן נתחיל בחדשות הטובות – פארק אירופה נפתח מחדש! זה מעיד על החזרה לשגרה ולפתיחת עונת התיירות. ואכן – ישראלים יכולים להיכנס לגרמניה ומי שיש לו תעודת מחלים/חיסון גם לא צריך בדיקה. ילדים (מגיל 7 ומעלה) צריכים להציג בדיקה שלילית תקפה עד 72 שעות לפני הכניסה לגרמניה.
החסרון הוא – אטרקציות כמו פארק אירופה למשל דורשות גם הן בדיקה שלילית. מה שאומר שהילדים שאינם מחוסנים יצטרכו להיבדק שוב במהלך הטיול כדי להיכנס לאטרקציות… נקווה שבעתיד הקרוב ההנחיות האלו ישתנו כדי לאפשר לנו לטייל ביתר קלות.
*ועוד משהו – טיול בחו"ל הוא לא בדיוק ספונטני אבל עכשיו צריך לתכנן עוד יותר ולהזמין כרטיסים לאתרים מראש. שימו לב להודעה של פארק אירופה שבסופי שבוע כבר כמעט ואזלו כל הכרטיסים!

 

3. צפון איטליה

איטליה מאפשרת לישראלים להיכנס אליה ללא צורך בבידוד, כולם, כולל ילדים, מחלימים ומחוסנים צריכים להציג בדיקת קורונה שלילית מ-48 השעות לפני הכניסה .
עם זאת,יש לציין שעדיין חלק מהסגרים באיטליה עוד בתוקף, ישנו עוצר לילה ולא כל האתרים נפתחו. כך למשל פארק השעשועים גארדלנד צפוי להיפתח באמצע יוני.  מסעדות וחנויות נפתחים בימים הקרובים ואילו אטרקציות, בריכות ואתרי בילוי צפויים להיפתח במהלך החודשים יוני ויולי.

 

4. הולנד

גם הולנד פתוחה לישראלים! וללא צורך בבדיקה!
והיתרון הגדול – אין כאן ענייני תו ירוק ולכן לא תדרשו להציג בדיקות או תעודות כדי להיכנס לאטרקציות במהלך הטיול:)

עם זאת, לא כל האתרים כבר נפתחו . פארק אפטלינג למשל נפתח – רק שימו לב שחובה להזמין כרטיסים מראש – אי אפשר לקנות כרטיסים במקום. אתרים אחרים, כמו למשל מוזיאון מאדאם טוסו הודיעו שיפתחו רק במהלך חודש יוני. חלק מן האתרים פועלים במתכונת חלקית: כך למשל פארק המיניאטורות מאדורודם פתוח רק בחלק החיצוני שלו ואילו החלק המקורה הקטן נשאר סגור. יש לבדוק כל אתר ואתר מראש ולהזמין כרטיסים מראש.

 

5. סלובניה וקרואטיה

גם סלובניה פתוחה לישראלים ואפילו אין צורך להציג בדיקות או תעודות. בשלב זה אין עוד טיסות ישירות ולכן אם תגיעו מאחת המדינות השכנות – בכניסה אליהן כן תצטרכו להציג בדיקה שלילית לילדים. בקרוב ישראייר צפויה לפתוח קו ישיר ללובליאנה (החל מסוף יולי) ואז ההגעה תהיה קלה ממש!
כמו כן – כדי לשהות במלון תצטרכו להציג תעודת מחלים/מתחסן. עם זאת, בסלובניה התנאים מקלים מאוד וילדים עד גיל 18 יכולים להצטרף אל ההורים המחוסנים שלהם ללא צורך בבדיקה או בחיסון.

ומה לגבי קרואטיה?
ישראלים פטורים מבידוד אך כן חייבים להציג תעודת מחלים/מתחסן או בדיקה שלילית לקורונה תקפה מה-48 שעות האחרונות לפני הכניסה למדינה. ילדים עד גיל 7 המתלווים להורים שעומדים בכללים פטורים מבדיקה.

 

6. ספרד

גם לספרד ישראלים יכולים להיכנס ללא צורך בבידוד ובכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית -שבוצעה עד -72 שעות לפני מועד הכניסה. ילדים עד גיל 6 פטורים מבדיקה. כמו כן יש למלא טופס כניסה למדינה (FCS). בספרד עצמה אין הגבלות תו ירוק. עם זאת, לא כל האתרים פתוחים. פארק השעשועים פורט אוונטורה למשל כבר נפתח, ואילו הקתדרלה הידועה ביותר בברצלונה – הסגרדה פמיליה – צפויה להיפתח בסוף מאי.

 

7. פריז

בינתיים הכניסה לצרפת מותרת לישראלים רק בכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית (גם למי שמחוסן/מחלים) ונדרש גם בידוד של שבוע. ב-9 ביוני צרפת צפויה לפתוח את שעריה לתיירים, בכפוף לאישור חיסון/החלמה או בדיקת קורונה שלילית (עד 72 שעות לפני הכניסה) וללא צורך בבידוד, אולם טרם יצאה הצהרה רשמית. נוסף על כך, חשוב לעקוב אחרי מצב הקורונה בצרפת שבה המספרים עדיין גבוהים. רק בימים אלו נפתחות המסעדות לישיבה בחוץ. במהלך חודש יוני אמורות המסעדות להיפתח גם לישיבה בפנים, והעוצר הלילי צפוי להצטמצם.

 

8. סלובקיה ופולין

פולין מאפשרת לישראלים מחוסנים להיכנס אליה ללא חובת בידוד וללא הצגת בדיקה. ילדים ומי שאינו מחוסן צריכים להיבדק בבדיקה מהירה בשדה התעופה ורק לאחר שיקבלו תוצאה שלילית יהיו פטורים מבידוד.
סלובקיה עדיין סגורה למטיילים.

 

 

 

 

טיפים להתארגנות כללית לקראת הטיול: לפני שאתם מתחילים לארוז, אל תשכחו לצפות בסרטון שלנו עם טיפים מעשיים ובדוקים לאריזה לקראת טיול משפחתי. אתם גם יכולים להוריד את רשימת הציוד המפורטת שלנו וגם את הצ’ק ליסט לפני הנסיעה שהכנו עבורכם. הם יעזרו לכם בתהליך ההתארגנות לטיול. וכמובן כמובן אל תשכחו את הדבר הכי חשוב –  את המדריכים שלנו עם כל המידע לטיול ואת חוברות ההפעלה לילדים.

לילדים אתם יכולים גם להדפיס את הטבלה שהכנו כדי שיוכלו לספור את הימים.