בחירת היעד לטיול משפחתי, היא בעצם שאלת השאלות: לאן הכי כדאי לנסוע? איזה יעד הכי יתאים לסגנון המשפחתי? איפה נוכל למצות את החופשה על הצד הטוב ביותר, במחיר המשתלם ביותר? אחד השיקולים המרכזיים שיש לקחת בחשבון הוא מזג האוויר.

 

פריז- יפה בכל עונה...

פריז- יפה בכל עונה…

רוב המשפחות הישראליות נוסעות לחו"ל בשלושה מועדים קבועים: פסח, החופש הגדול ותקופת החגים (ראש השנה/סוכות), שבהם יש חופשות לימודים ארוכות. חופשת חנוכה היא אמנם פחות פופולרית, אבל גם טיולי חורף הם אפשרות טובה, בעיקר עם ילדים בוגרים יותר, ובזמן חגיגות הכריסמס הססגוניות באירופה.

אילו יעדים מתאימים השנה לתקופת החגים?

חגי תשרי השנה (2016) חלים די מאוחר – ממש בסוף ספטמבר ובאוקטובר, כשחופשות סוכות בבתי הספר מתחילה ב- 16 באוקטובר עד ה-25.
סוף אוקטובר זה כבר לא עונת התיירות באירופה, ולכן חשוב במיוחד להתייחס אל מזג האוויר.

אפשרות טובה אחת היא לעשות טיול עירוני. בטיול עירוני יש מגוון אפשרויות לכל מזג האוויר, והעיר בעצם לעולם לא נעצרת. כך למשל אפשר לטייל בפריז, בלונדון או בברצלונה.

פריז בסתיו

פריז בסתיו

אפשרות נוספת היא לטייל בהולנד. הולנד ערוכה לכל מזג האוויר וגם אם עשוי להיות סגרירי, יש מגוון אפשרויות ופעילויות לכל מזג אוויר.

כמו כן, אזור האגמים בצפון איטליה נחשב לאזור חמים יחסית וחודש אוקטובר עשוי בהחלט להתאים לטיול ובכך תרוויחו את יופי המקום ללא הצפיפות של יולי-אוגוסט. כרוך בזה אמנם גם מזל, אבל זוהי אפשרות טובה.

הולנד באווירה סתווית

הולנד באווירה סתווית

 

גם טיול באוסטריה הוא אפשרי באוקטובר – אם כי כאן חשוב במיוחד התכנון המוקדם והתאמת הטיול למזג האוויר. הרכבלים להרים רובם סגורים, וגם חלק ממסלולי ההליכה בנקיקים כבר סגורים לקהל. עם זאת, אפשר לבקר בזלצבורג היפה ובאתריה, יש מרחצאות, מערות קרח, מכרות מלח, אגמים, מוזיאונים ומצודות. אמנם ההמלצה שלי היא להעדיף טיול בזמן שהכול פתוח, אבל אם זה הזמן היחידי שמתאפשר לכם לטייל – גם טיול סתווי באוסטריה יכול להיות נפלא.

 

בכל מקרה, ובכל אחד מהיעדים – חשוב מאוד לבדוק באתרי האינטרנט של האתרים בהם אתם מתכוונים לבקר את מועדי הפתיחה המדויקים. המועדים משתנים מדי שנה ועונה ולכן עשויים לחול שינויים ממה שמוזכר בספר. תכנון מוקדם ובדיקה מראש תסייע לכם מאוד בתכנון הטיול.